AI gotuje – czyli potrawy z orkiszem, polecane przez sztuczną inteligencję … naleśniki.

Lato, lato, lato czeka… A z latem, przynajmniej dla mnie, wspomnienie z dzieciństwa – naleśniki BIO robione przez Babcię z wielką górą owoców. A mając już naszą mąkę razową typ 2000 to nic trudnego.

Mąka orkiszowa jest produktem otrzymywanym z BIO ziarna orkiszu pochodzącego z uprawy ekologicznej PL-03-004242-21. Jest ona bogatsza w białko i składniki mineralne niż mąka pszenna¹. Mąka orkiszowa zawiera więcej błonnika niż mąka pszenna, co wpływa korzystnie na trawienie i poziom cholesterolu we krwi³. Mąka orkiszowa jest również bogata w witaminy z grupy B oraz w składniki mineralne takie jak żelazo, magnez, fosfor i cynk⁴.

Naleśniki orkiszowe: Składniki: mąka orkiszowa (razowa typ 2000) – 1 szklanka; mleko (1,5%) – 1 szklanka; duże jajko – 1 sztuka; olej z pestek winogron / oliwa – 1 łyżka. Wszystkie składniki wymieszaj i smaż na patelni5.

I małe pytanie: co nie pasuje w tym artykule ? Zobaczymy czy jesteście spostrzegawczy…. piszcie w komentarzach.

Źródło: Konwersacja za pomocą usługi Bing, 6.07.2023

(1) Mąka orkiszowa – pochodzenie, skład, właściwości – Fabryka Siły. https://bing.com/search?q=m%c4%85ka+orkiszowa+w%c5%82a%c5%9bciwo%c5%9bci.

(2) MĄKA ORKISZOWA WADY I ZALETY – swiat-orkiszu.pl. https://swiat-orkiszu.pl/blog/50_M%C4%84KA-ORKISZOWA-WADY-I-ZALETY.

(3) Orkisz i mąka orkiszowa – właściwości, wartości odżywcze – Fit. https://fit.poradnikzdrowie.pl/diety-i-zywienie/co-jesz/orkisz-i-maka-orkiszowa-wlasciwosci-wartosci-odzywcze-aa-XhRT-Nwys-9ABF.html.

(4) Mąka orkiszowa – właściwości, zalety, przepis na chleb. https://zywienie.abczdrowie.pl/maka-orkiszowa-wlasciwosci-zalety.

(5) NALEŚNIKI ORKISZOWE – najlepsze proporcje / idealne!. https://ostra-na-slodko.pl/2015/12/20/nalesniki-orkiszowe-najlepsze-proporcje-idealne/.

Please follow and like us:
Pin Share